ПОСТЕЛНИНА МИКРОФИБЕР

Постелнината е изработена од 100% микрофибер (85гр/м²) свиленкаста ткаенина нежна на допир. Мекоста на материјалотја прави микрофибер постелнината луксузна, нежна на допир и свиленкаста, а по ниска цена. Лесно се пере и суши и нема потребаод пеглање. Долготрајна е и со постојани бои. Не предизвикува алергиски реакции.

Достапни во повеќе дезени и бои.
Каталог во прилог
 
КАТАЛОГ

Дополнителни Информации

Димензии

(Јорганска навлака 160x200cm; чаршав 160x260cm; навлака за перница 50x70cm)
(Јорганска навлака 200x200cm; чаршав 220x260cm; навлака за перница 50x70cm x2)

© Copyright 2020 - CALINA - All Rights Reserved

We in Social Networks

cross-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram